توصیه های مفید در اسباب کشی (اصلی)
صفحه اصلی خرید تبلیغات قالب دو ستونه قالب سه ستونه

توصیه های مفید در اسباب کشی

شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
اسلاید تم
پربازدید ها
تبلیغات
دسته بندی ها
حامی مالی
ارائه دهندگان قالب وبلاگ

توصیه های مفید در اسباب کشی


توصیه های مفید در اسباب کشی

توصیه های مفید در اسباب کشی

توصیه های مفید در اسباب کشی بدون دردسر

در این مقاله می خواهیم توصیه های مفید در اسباب کشی را برای شما بیان کنیم. اگر بدانید چطور اسباب کشی کرده و چگونه سریعا وسایل خود را جا به جا کرده و یک فنجان چای بنوشید، می توانید با خواندن این مطلب کار سخت را برای خودتان راحت تر کنید. انگلیسی ها می گویند 3 بار اسباب کشی کردن به اندازه یک آتش سوزی به شما ضرر می رساند.

اسباب کشی و باربری راحت مثل اینکه بسته بندی وسایل و باز کردن آن ها بعد از اسباب کشی تمامی ندارد و پس از مرحله خسته کننده بسته بندی و جابجایی بعد از مدت کوتاهی نوبت به چیدمان خانه و باز کردن وسایل می رسد ولی به هرحال باید آن را انجام داد چه بهتر که راه و روش هایی برای سبک تر و ساده تر کردن آن بدانیم.

توصیه های مفید در اسباب کشی بدون دردسر

آماده سازی خانه پیش از اسباب کشی


تمیز کردن مکان جدید: جاروکشی و پاک کردن لکه ها، جمع آوری آشغال و مواد ذائد
چک کردن سلامت شیرهای آب (سرد و گرم)
چک کردن سیم کشی های برق، پریزها، لامپ ها و غیره
اطمینان از سالم بودن وسایل سرمایشی و گرمایشی اعم از کولر، اسپلیت و غیره
اطمینان از سالم بودن شیشه ها و نداشتن درز لابلای فضای پنجره و دیوار
سم پاشی دقیق
آماده کردن انبار در صورت وجود جهت قرار دادن برخی از وسیله ها و بارها بطور موقت
هماهنگی های لازم با همسایگان و مدیر ساختمان

حال با در نظر داشتن این موارد و انجام دادن به موقع آنها، می توانید به راحتی از عهده اسباب کشی بر آیید. البته مسائل و موارد مهم دیگری نیز هستند که رعایت آنها می تواند باز هم کار شما را ساده تر کند. مثلا اینکه با وجود سالم بودن پریزهای برق و لامپ ها در ظاهر، در صورت قدیمی بودن و یا توصیه های برق کار آنها را به سرعت تعویض کنید. همچنین در صورت امکان قبل از اسباب کشی، به دقت فضای آشپزخانه را بررسی کرده و محل جدید یخچال، فریزر و ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید تا در زمان جابجایی و حمل اسباب و اثاثیه به منزل جدید، دچار سردرگمی و مشکل نشوید. همچنین لوله ها، شیرهای آب و کلیه اتصالاتی که قرار است در مکان جدید به آنها متصل شوند را به دقت چک کنید.

توصیه های مفید قبل از اسباب کشی

توصیه های مفید قبل از اسباب کشی

 1. انتخاب زمان اثاث کشی و باربری تهران
 2. وسایل اضافه را به هیچ عنوان به خانه جدید نبرید
 3. توصیه های اسباب کشی در انتخاب روش جابجایی
 4. راهنمایی‌های اسباب کشی برای شروع بسته بندی
 5. خانه جدید را آماده نمایید
 6. لغو یا انتقال خدماتی که مشترک شده‌اید
 7. انتقال وسایل بدون بسته بندی
 8. منزل جدید را تجسم کنید
توصیه های مفید در زمان اسباب کشی

توصیه های مفید در زمان اسباب کشی

اگر پیش از شروع جابجایی نکات اسباب کشی بالا را رعایت کرده باشید در زمان اسباب کشی کمتر با مشکل مواجه می‌شود. فراموش کردن وسایل در بسته بندی و یا جا گذاشتن برخی از آن‌ها پس از حمل اثاثیه به خانه جدید از مهم‌ترین دغدغه‌ها در این زمان است. اما اگر پیش از آن زمان کافی برای بسته بندی صرف کرده باشید احتمالاً چنین مشکلاتی برای شما به وجود نمی‌آید.نکات را به شکل زیر لیست کرده ایم.

 1. انتخاب ماشین مناسب از اصلی‌ترین نکات اسباب کشی
 2. به‌آسانی خداحافظی کنید
 3. توصیه های اسباب کشی در ملاقات با همسایه‌ها
 4. از خانه جدید عکس بگیرید
توصیه های مفید بعد از اسباب کشی

توصیه های مفید بعد از اسباب کشی

1-نحوه باز کردن کارتن‌های بسته بندی

قبل از این‌که بپرید و کارتن‌های بسته بندی را تصادفی باز کنید. اطمینان حاصل کنید که طبق لیست شما همه‌چیز منتقل شده است. اگر جعبه یا وسیله‌ای کم است آن را با شرکت باربری در میان بگذارید. زمانی که مطمئن شدید کارتن‌های اسباب کشی را بر اساس یک برنامه‌ریزی باز کنید تا از آشفتگی و سردرگمی خودتان اجتناب نمایید. نیازهای خود را مشخص کنید و بر اساس آن کارتن‌ها را باز کنید. اگر هم‌اکنون به یک استراحت خوب نیاز دارید ابتدا تخت خود را بچینید. اگر به یک غذای خوب نیاز دارید وسایل آشپزی را باز کنید.

2-چیدمان را از کجا شروع کنم

ابتدا اتاق‌خوابتان را تنظیم کنید. شما پس از انجام کارهای سخت اثاث کشی نیاز به استراحت دارید. بنابراین همین‌که اتاق و تخت خواب شما آماده‌باشید خیالتان آسوده‌تر می‌شود. لازم نیست همه وسایل اتاق‌خواب را در بدو ورود بچینید. همین‌که تخت شما مرتب و آماده یک خواب راحت باشد کافیست. پس از آن وسایل سرویس بهداشتی و حمام را بچینید که از پرمصرف‌ترین بخش‌های خانه هستند زیرا شما و اعضای خانواده به یک دوش آب گرم برای رفع خستگی نیاز دارید. پس از آن نوبت به چیدمان وسایل ضروری آشپزخانه می‌رسد. مسلماً شما به یک غذای مناسب یا نوشیدنی خنک اگر اسباب کشی در تابستان است و یا یک نوشیدنی گرم مثل چای یا قهوه زمان اسباب کشی در زمستان نیاز دارید بنابراین وسایلی مثل یخچال و اجاق‌گاز را سریعاً نصب کنید و وسایل اولیه برای پخت‌وپز را آماده کنید.

3- یک میزبان خوب باشید

از افرادی که به شما کمک می‌کنند، پذیرایی کنید.صرف‌نظر از این‌که آیا آن‌ها از دوستان شما هستند و یا باربرانی که از طرف شرکت‌های اتوبار اعزام‌شده‌اند. ارائه نوشیدنی‌های مناسب فصل زمانی و تنقلات برای همه می‌تواند از خستگی آن‌ها بکاهد. همچنین تهیه یک غذای مناسب برای شام و یا سفارش غذای دلخواه آن‌ها می‌تواند یک قدردانی خوب از آن‌ها باشد. امیدواریم توصیه های اسباب کشی ما برای شما مفید واقع شود.

توصیه های مهم در اسباب کشی

مرتب کردن

بهترین راه برای کاهش حجم وسایلتان در طی اسباب کشی، صادق بودن در مورد آنچه که واقعا نیاز دارید است ، قبل از شروع به بیرون ریختن وسایلتان، بنشینید و لیستی از آنچه که قطعا نیاز دارید را تهیه کنید.

اینها باید مواردی باشند که به طور منظم از آنها استفاده می کنید، مانند تخت و وسایل آشپزی. در همان زمان، مواردی را که می توانید به راحتی بدون آنها زندگی کنید نیز بنویسید برای مثال، اگر شما در حال حاضر در هر اتاق یک تلویزیون دارید، اما به جایی می روید که اتاق های کمتری دارد، حداقل از یک تلویزیون خود خلاص شوید.

فروش یا اهدا وسایل

بسته به اولویت شخصی شما، باید اقلامی را که تصمیم دارید که دیگر نیازی ندارید، اگر وضعیت خوبی دارند، می توانید به فروش برسانید و یا اهدا کنید.اگر شما وسیله ای را به دلایل احساسی دوست ندارید اقلام غیر ضروری خود را، مثلا تلویزیون را بیرون کنید، پول اضافی حاصل از فروش آنها می تواند به شما برای مقابله با این حس کمک کند. وقتی که بحث فروش و اهدای وسایل پیش می آید، بحث همه چیز یا هیچ چیز نیست.

یک واحد ذخیره سازی را در نظر بگیرید

واحدهای ذخیره سازی برای همه نیستند، اما اگر وسایلی دارید که به سادگی نمیتوانید از دست آنها خلاص شوید، اما همچنین در خانه جدید خود فضایی برای آنها ندارید، یکی از این واحدها را اجاره کنید ، فقط مطمئن شوید که شما از این واحد ذخیره سازی یه همان انباری به عنوان بهانه ای برای نگهداری وسایلی که نمی خواهید و از آنها استفاده نمی کنید، استفاده نکنید.

اسباب کشی

توصیه های مفید در جابجای گل و گیاهان آپارتمان

 • قطعا هیچ کسی دوست ندارد که شاخ و برگ گل های آپارتمانی اش از بین برود و یا گلدان های او بشکنند. پس نگران نباشید. با رعایت نکات زیر در جابجایی گل و گیاهان آپارتمان، خیلی راحت می توانید گل و گیاهان خود را جابجا کنید.
 • اول از همه ظروف گل های آپارتمانی را بنا به جنس آن ها بسته بندی کنید.
 • قبل از اسباب کشی به گیاهان آب بدهید تا خاکشان کمی مرطوب شود و ریزش نکند. همچنین تا چند روز نیازی به آب نداشته باشند.
 • بهتر است از گلدان های کوچک استفاده کنید تا فضای کمتری در بسته بندی بگیرند.
 • حتما در انتخاب روز اسباب کشی دقت فرمایید و زمانی را انتخاب کنید که آب و هوا مناسب باشد.
 • در صورتی که تعداد گل هایتان کم است، می توانید با وسیله نقلیه شخصی خودتان آن ها را جابجا نمایید.
 • در صورتی که خاک گلدان ها ریخته و از سطح خاک آن ها کم شده است، خاک گلدان ها رو اضافه کنید.
 • توجه کنید در مرحله آخر، گیاهان را با مشورت شرکت باربری تهران در خودرو بگذارید و از آن ها بخواهید که آن ها را با دقت جاسازی و سپس حرکت کنند.
خبر تازه
استخاره آنلاین
تصاویر زیباسازی
ابزارهای وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
بک لینک نوفالو