پشم سنگ چیست؟تفاوت پشم سنگ با پشم شیشه چیست؟ | اسلایدتم

پشم سنگ چیست؟تفاوت پشم سنگ با پشم شیشه چیست؟ | Slide Theme

پشم سنگ چیست؟تفاوت پشم سنگ با پشم شیشه چیست؟

پشم سنگ چیست؟تفاوت پشم سنگ با پشم شیشه چیست؟

خرید پشم سنگ

پشم سنگ نام یک عایق معدنی می باشد که برپایه سنگ های آذرین بنام بازالت است .که به انگلیسی Rock wool نام دارد. ماده ای الیافی که به عنوان عایق در عایق بندی و یا عایق کاری ساختمان ها و در انواع صنعت ها جهت صرفه جویی در سوخت و جلوگیری از هدر رفت انرژی گرمایی و سرمایی استفاده می شود.

که تحمل دمایی برودتی آن منفی 25 و حرارتی آن مثبت 750 درجه سانتی گراد است . از ذوب سنگ های آتشفشانی و سرباره فولاد که به صورت گداخته در می آید با استفاده از یک چرخده مواد مذاب را به صورت الیاف های بلند و چند میگرونی تبدیل می کند. توسط رزینی مخصوص الیاف ها یه هم می چسبند و الیاف ها به صورت پتو و اسلب تولید می شوند. قدرت عایق پشم سنگ برابراست با حدود22 برابر آجر و 33 برابر بتن است و این ویژگی و خاصیت پشم سنگ باعث شده در تولید انواع پشم سنگ گام بزرگی برداشته شود

قیمت پشم سنگ

قیمت پشم سنگ بستگی به مشخصات فنی و همچنین بستگی به نوع تولید و نو کاربرد محصولات و انواع روکش ها ی فویل آلومینیوم و کاغذ کراغت دارد . این برخی از عموامل تاثیر گذاربر قیمت پشم سنگ است ولی در کل پشم سنگ از قیمت پشم شیشه گرانتر است .

برای گرفتن و دانستن قیمت پشم سنگ می توانید به سایت www.ayeghariya.com. مراجعه کنید و از قیمت های روز اطلاع پیدا کنید .

عوامل زیادی نیز در قیمت پشم سنگ تاثیر زیادی دارند که عبارتند از : بسته به نوع و کیفیت پشم سنگ، تولیدکنند گان ، ابعاد و ضخامت الیاف، استانداردها، و شرایط بازار متغیر باشد. همچنین عوامل محلی، نظیر توزیع، حمل و نقل، و تقاضا در بازار ممکن است تأثیرگذار باشند.

آیا پشم سنگ خطر ناک است؟

پشم سنگ درای گرد و خاک و ریز گرد است که برای اشخاصی که در معرض آن هستند اگر از ماسک استفاده نکنند بسیار خطر ناک است. ریز گرد ها داخل ریه می شوند و انسان را درچار مشکل تنفسی می کنند. البته پشم سنگ سرطان زاز نیست و فقط مشکل تنفسی ایجاد می کند. در هنگام استفاده از آن از ماسک و دستکش استفاده کنید.

پشم سنگ در حرارت بالا تولید می شود و هیچ مواد غذایی برای رشد کپک و میکروب ندارد. آتش نمی گیرد و از گسترش آتش در هنگام آتش سوزی جلوگیری می کند. گاز سمس تولید نمی کند و قابل بازیافت است.

EPA الیاف سرامیکی نسوز را به عنوان عوامل سرطان زا برای انسان طبقه بندی کرده است. آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان IARC رشته‌های شیشه، پشم شیشه، پشم سنگ و پشم سرباره را از نظر سرطان‌زایی برای انسان غیرقابل طبقه‌بندی تشخیص داده است. و غیر سرطان زا می باشد. بنا بر این این عایق خطر جدی برای انسان ندارد. آنالیز پشم سنگ عبارتند از:

اکسید سیلیسیم 46%
اکسید آلومینیم 14%
اکسید تیتانیم 15%
اکسید های آهن 8%
اکسید کلسیم 18%
اکسید منیزیم 10%

انواع محصولات پشم سنگ

انواع پشم سنگ عبارتند از :
پشم سنگ خام
پشم سنگ ایزوبلانکت (پتویی)
پشم سنگ ایزو پایپ(لوله ای)
پشم سنگ تخته ای(پانلی)
پشم سنگ فنوفلت (لحافی)

دانسیته پشم سنگ چیست؟

دانسیته یا چگالی پشم سنگ نرمی و سفتی . یا سختی عایق است .هر چقدر الیاف ها فشرده تر باشد مقاومت حرارتی آن نیز بالا می رود .

معایب پشم سنگ

پشم سنگ درای ریز گردهایی است که باعث مشکل تنفسی می شود و همچنین باعث خارش پوست نیز می شود . ولی شاید زا خود بپرسید که آیا پشم سنگ سرطان زا است ؟ پشم سنک بر پایه سنگ است و سرطان زا نیست در عایق کاری خانه ها و دیگر صنعت ها بع دلیل تحمل دمایی حراتی و برودتی بی ضرر ترین عایق دنیا شناخته می شود.

پشم سنگ تخته ای یا پانل

پشم سنگ تخته ای یا پانل

عایق پشم سنگ تخته ای در انواع ضخامت از 3 سانت الی 10 سانت و با چگالی 40 الی 150 کیلوگرم در متر مکعب و در ابعاد های استاندارد عرض 60 سانت و طول 120 سانت تولید می شوند. این عایق در انواع روکش های و یا لفاف نیز تولید می شوند که کاربرد های مختلفی دارد.

پشم سنگ توری دار Rock Wool With Galvanised Wire Mesh

Rock Wool With Galvanised Wire Mesh

پشم سنگ توری دار یا عایق بلانکت یک عایق تشکی الیافی فیبری که با انواع توری مش گالوانیزه یا توری مرغی تولید می شود. عایقی بسیار مقاوم در برابر حرارت و صوت که در برابر کشش و ضربه نیز مقاوم می باشد. این عایق از الیاف های خام تولید می شود که هیچ رزینی به آن جهت سفت و سخت شدن اضافه نمی شود.

پشم سنگ فویل دار یا لحافی فویل دار

پشم سنگ فویل دار یا لحافی فویل دار

پشم سنگ فویل دار یا لحافی فویل دار از الیاف های ظریف و نازک و سبک تولید می شوند. اغلب این عایق با روکش و یا لفاف فویل آلومینیوم، کاغذ کرافت و فویل آلوم گلس تولید می شود.

پشم سنگ لحافی فویل دار در عرض 120 سانت و طول 10 متر و ضخامت 5 سانت و در چگالی های 25 الی 60 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. کاربرد آن در پوشش سقف سالن ها و عایق کاری تاسیسات می باشد.

پشم سنگ لوله ای

پشم سنگ لوله ای برای عایق کاری لوله ها

پشم سنگ لوله ای برای عایق کاری لوله های سرود و گرم و استفاده می شود که در انواع سایز لولهها تولید می شوند.

پشم سنگ هیدرو پونیک

پشم سنگ هیدرو پونیک

از پشم سنگ هیدرو پونیک جهت رشد اولیه گیاهان مانند گوجه فرنگی ، خیار و سبزیجات و انواع درختان استفاده می شود.

کاربرد پشم سنگ

• پشت رادیاتور
• کانل های هوا
• دیوار ها و سقف ها
• عایق حرارتی و صوتی
• کوره های ذوب کوچک
• در هسته ساندویچ پانل ها
• عایقکاری بدنه اجاق گاز ها های فر دار
• عایق حرارتی و صوتی داخلی و خارجی خانه های چوبی

تفاوت پشم سنگ با پشم شیشه چیست

پشم سنگ

عایق پشم سنگ عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی که تحمل دمای برودتی آن منفی 30- و حرارتی آن مثبت 750 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب آن 1300 درجه سانتی گراد است. پشم سنگ و پشم سرباره دارای انتقال ضریب حرارتی بسیار پایینی دارند. و قدر عایقی این دو محصول معدنی 22 برابر دوار آجری و 33 برابر دیوار بتونی می باشند. و عایق کم خطر برای انسان می باشد.

چگالی پشم سنگ از 25 کیلوگرم در متر مکعب شروه و تا 200 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. ضخامت و چگالی تاثیر زیادی در قیمت پشم سنگ دارد.

پشم شیشه

پشم شیشه ماده ای عایق از شیشه های بازیافتی که از 80 در صد ضایعات و سیلیس و دولومیت و شن و ماسه و سنگ آهک و سودا تولید می شود. که درجه حرارت آن نسبت به پشم سنگ و پشم سرامیک پایین می باشد. پشم شیشه تا دمای 350 درجه سانتی گراد گرما را می تواند تحمل کند . ولی مقرون به صرفه ترین عایق الیافی دنیا است.

چگالی پشم سنگ

پشم سنگ به دلیل مقاومت بالا در برابر صدا و حرارت بیشتر از پشم شیشه است. و از چگالی 25 الی 200 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. ضخامت و چگالی تاثیر زیادی در مقاومت عایق در برابر حرارت و آتش و صوت دارد. و با انواع فویل آلومینیوم و آلوم گلس و توری مش تولید می شوند.

چگالی پشم شیشه

پشم شیشه عایقی مقرون به صرفه است ولی در مقابل صدا و حرارت مقاومت کمتری نسبت به پشم سنگ و پشم سرامیک دارد. و از چگالی 8 الی 120کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. قیمت پشم شیشه ا هر دو عایق الیافی پایین تر است. و با انواع روکش های فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت تولید می شوند.

یه عالمه برنامه فال و طالع بینی🌬 رو داخل موبایلت📲 داشته باش 🚀

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب دنبال جایی نمیکردی 👇کاملا رایگان !💅
تلگرام سروش روبیکا آی گپ ایتا بله
تلگرام سروش روبیکا آی گپ ایتا بله

Copyright © 2013 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای www.slidetheme.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:www.slidetheme.ir | نقشه سایت