قالب وبلاگ خلبان (اصلی)
صفحه اصلی خرید تبلیغات فال تاروت قالب سه ستونه

قالب وبلاگ خلبان

قالب وبلاگ اسلایدشو خلبان

شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
اسلاید تم
پربازدید ها
تبلیغات
دسته بندی ها
حامی مالی
ارائه دهندگان قالب وبلاگ

قالب وبلاگ خلبان


قالب وبلاگ بعدی
قالب وبلاگ خلبان
قالب وبلاگ انتخاب شده
    قالب وبلاگ خلبان    
مشاهده قالب وبلاگ

قالب وبلاگ قبلی
قالب وبلاگ خلبان

نام قالب : قالب وبلاگ اسلایدشو خلبان
نوع استایل : سه ستونه
وزن قالب : متوسط
نوع قالب : گرافیکی ، اسلایدشو
مناسب موضوعات : قالب خلبان,قالب وبلاگ خلبان,قالب پرواز,قالب وبلاگ پرواز,قالب هواپیما,قالب وبلاگ هواپیما
مرورگرهای سازگار : همه مرورگرها ، همه ورژن ها


مشاهده قالب وبلاگ کد قالب بلاگفا
کد قالب پرشین بلاگ کد قالب میهن بلاگ
کد قالب بلاگ اسکای کد قالب پارسی بلاگ
کد قالب رزبلاگ کد قالب لوکس بلاگ
کد قالب نی نی وبلاگ Coming Soon


کد موزیک پیشنهادی قالب وبلاگ خلبان





خلبان :

خلبان (یا هوانورد) کسی است که به‌خاطر شغلش یا برای تفریح به هدایت هواپیما یا دیگر وسائل پروازی می‌پردازد.

خَلَبان یا خله‌بان در واژه به معنای سکاندار است. خلبان را پیشتر در فارسی «آویاتور» یا «پیلوت» می‌گفتند.

داشتن شغل خلبانی نیازمند آموزش‌های منظم و داشتن گواهینامه خلبانی است. بسیاری به خلبانی به صورت آماتور و غیر حرفه‌ای می‌پردازند. خلبانی و هدایت کلیه وسائل پروازی حتی هواپیمای فوق سبک نیز نیازمند اخذ گواهینامه خلبانی و مجوز پرواز است.

پرواز توانائی جابه‌جا شدن در هوا یا فضا است.

انسان به‌طور طبیعی توانائی پرواز ندارد ولی با وسائل پرنده مانند هواپیما و موشک می‌تواند پرواز کند.

سه دسته از جانوران می‌توانند به‌طور طبیعی پرواز کنند: بعضی از حشرات، بعضی از پرندگان و خفاش‌ها. برخی از پستانداران کوچک و چند نوع قورباغه نیز می‌توانند در پرش‌های خود با استفاده از غشائی که بین دست و پایشان وجود دارد در هوا سُر بخورند. هریک از این جانوران توانائی پرواز را در فرآیند تکامل طبیعی به شیوه‌ای متفاوت به‌دست آورده‌اند. پرواز پرنده با پرواز حشره از نظر اصول فیزیکی فرق دارد.

هواپیماها در پرواز از نظر فیزیکی تابع قانون‌های مکانیک پرواز هستند.پرواز در فضا تا قبل از اختراع موشک ممکن نبود. فضاپیماها با موتور موشکی می‌توانند فراتر از جو زمین پرواز کنند.

اولین کسی که دست به اختراعی برای پرواز زد لئوناردو داوینچی بود.او دستگاهی ساخت که دوبال مثل پرندگان داشت.آن دستگاه را از ارتفاع رها کرد و پس از مدتی طولانی به زمین نشست.در سال 1500 میلادی داوینچی با اضافه کردن فنر به بالهای این دستگاه,برای بال زدن مانند پردندگان,توانست این دستگاه را مدتی طولانی تر در آسمان نگه دارد.ولی این اختراع با مخالفت های بعضی افراد همراه شد,به طوری که آنها دستگاه او را شکستند.داوینچی از این اتفاق ناراحت و از ادامه کار خود منصرف شد.ولی او شروعی برای پرواز انسان بود بنا بر همین او را پدر پرواز میدانند. در سال 1687 بینهفرانسوی ایدهی داوینچی برای پرواز را ادامه داد.او می خواست ماشینی به مانند ماشین داوینچی بسازد,با این تفاوت که این ماشین سرنشین داشت ولی تلاش بینه با عدم موفقیت در این اختراع به پایان رسید. در سال 1784 بین ونو دستگاهی مانند پروانه ساخت و آن را از ارتفاع رها کرد.این اختراع توانست مدت زیادی در آسمان بماند. در سال 1843 هنسون آلمانی توانست دستگاهی با اتاق کوچک,دو بال واهرم هدایت بسازد.او این اختراع را از ارتفاع بالا همراه با سرنشین رها کرد و توانست مدت زیادی در هوا بماند. ولی این اختراع نتوانست عطش انسان برای پرواز را سیر کند.آنها میخواستند که با این ماشین ها در آسمان معلق بمانند.یکی از اشکالات این اختراعات عدم قرار گرفتن مرکز ثقل در مکان صحیص است.اختراع هنسون نیز معایب زیادی داشت.خیلی ها از او تقلید کردند و جان خود را در این راه از دست دادند. پس از هنسون ,بنو فرانسوی در سال 1871 توانست هواپیمایی بسازد که مدت زیادی در آسمان ماند.

 



قالب وبلاگ خلبان : قالب خلبان,قالب وبلاگ خلبان,قالب پرواز,قالب وبلاگ پرواز,قالب هواپیما,قالب وبلاگ هواپیما قالب وبلاگ اسلایدشو خلبان



یک لحظه بازی ، شادی و هیجان را با بازی آنلاین زیر تجربه کنید... :




خبر تازه
استخاره آنلاین
تصاویر زیباسازی
ابزارهای وبلاگ
تبلیغات رپورتاژ
بک لینک نوفالو